"RUFAX" tai:

 

 

Termoizoliacinė plokštė RUFAX
 
  
Sluoksniuotos termoizoliacinės plokštės RUFAX - kompleksinis sprendimas, kuris Europoje remiasi daugiamete patirtimi (virš 60 metų). Tai stabilių matmenų (nekeičianti savo tūrio), efektyvi, mechaniškai  atspari, darbo našumą didinanti šilumos izoliacija. Tai – hidroizoliacijos ir temoizoliacijos sistema, kurią sudaro polistireninio putplasčio EPS 100 plokštės, padengtos tarpinio sluoksnio bitumine danga („laminatu“). Dangos visas apatinis paviršius, įskaitant ir  dangos užlaidas, gamykliniu būdu padengtas bituminiais klijais.

Plokštės RUFAX:

 • Lengvos, papildomai neapkrauna stogo konstrukcijos.
 • Atsparios gniuždymui ir atmosferinių veiksnių poveikiui.
 • Ilgaamžės (termoizoliacines ir mechanines savybes
 • išlaiko per visą pastato eksploatavimo laiką).
 • Neįgeria drėgmės, saugios – žmogui ir aplinkai.
 • Lengvai ir greitai montuojamos.

 

 

 
Novatoriškumas, profesionalumas, ilgalaikiai verslo santykiai;
Kokybiški statybos produktai, optimalūs sprendimai;
Ilgaamžis, sandarus stogas;
Rentabilumas, darbo higiena, ekologija.
 
Vizija – ekologiškos statybos.
 
Informacija projektuotojui, techninės priežiūros specialistui ir pirkėjui.
 
Apie "Rufax" plokšte
 
 
Kompleksinis sprendimas


Energijos taupymas -  šiltos pastato atitvaros. Plokščių stogų sistemos su sluoksniuotomis termoizoliacinėmis plokštėmis „RUFAX“, leidžia efektyviai taupyti šilumą, pagerinti patalpų mikroklimatą. Tai kompleksinis sprendimas, kuris remiasi daugiamete patirtimi (Europoje daugiau kaip 50 metų) bei pasižymintis geromis termoizoliacinėmis savybėmis ir dideliu mechaniniu atsparumu. Kokybės ir kainos atžvilgiu tai viliojanti alternatyva, puiki kokybė, minimalus svoris ir patraukli kaina. Sistemos ekonomiškumą nulemia sumažėję stogo įrengimo sąnaudos bei termoizoliacijos kaina. Taupoma ne tik įrengiant stogą, bet taip sumažinama denginio, o kartais ir kitų pastato konstrukcinių elementų savikaina. Atsiranda galimybė projektuoti mažesnio pjūvio konstrukcinius elementus.
Sistema su sluoksniuotomis termoizoliacinėmis plokštėmis yra universali. Gali būti naudojama ir hibridinė izoliacinė sistema – plokštės “RUFAX” ir kietųjų poliizocianurato (PIR) putų plokštės Kingspan Therma, tenkinanti griežčiausius atsparumo ugniai reikalavimus.
 
Plokštės „RUFAX“ naudojamos gyvenamųjų, viešosios paskirties ir pramoninių pastatų visų tipų plokščių stogų (eksploatuojamų ir neeksploatuojamų, naujų ir renovuojamų) bei statinių pamatų šiltinimui. Tai kompleksinis sprendimas, kuris Europoje naudojamas nuo 1955 metų.
 
Plokštės „RUFAX“ yra kompleksinė hidroizoliacijos ir termoizoliacijos sistema, t.y. polistireninio putplasčio (EPS 100, EPS 80) plokštės, padengtos tarpinio sluoksnio armuotais bituminiais hidroizoliaciniais lakštais (laminatu), kurie EPS plokštes apsaugo nuo ugnies poveikio ir kartu atlieka tarpinio hidroizoliacijos sluoksnio funkcijas (tai galioja tik plokštėms ne mažesnėms kaip 1000 x 2000 mm). Plokštės hidroizoliaciniais lakštais gali būti padengtos iš vienos arba dviejų pusių. Naudojami hidroizoliaciniai lakštai:
 
- plokščių  „RUFAX“ – 100 g/m2 stiklūno armatūra;
- plokščių „RUFAX G“ – su stiklo audinio armatūra.
 
Hidroizoliacinio lakšto visas apatinis paviršius (ir lakšto užlaidos, esančios iš dviejų plokštės pusių), padengtas specialiais bituminiais klijais. Plokščių RUFAX matmenys - 1000 X 2000 mm, storis nuo 50 iki 200 mm. Kiekvienu konkrečiu atveju polistireninio putplasčio storis apskaičiuojamas pagal STR 2.05.01:2005 „Pastatų atitvarų šiluminė technika“. 
 
Stogai su plokštėmis „RUFAX“ bei firmos „VEDAG“ armuotais bituminiais hidroizoliaciniais lakštais – garantija:
 
 • investuotojui, kad jis turės tvirtą, sandarų, šiltą ir ilgaamžį ( nustatyta, kad polistireninio putplasčio ilgaamžiškumas mažiausiai – 60 metų) stogą su mažiausiomis išlaidomis;
 • projektuotojui – lengvesni techniniai sprendimai;

statybininkui – nekenksmingas, lengvas ir greitas darbas.

 Termoizoliacinės plokštės „RUFAX“

 (Atitikties sertifikatas Nr. 8484)

  Konstrukciniai sprendimai su sluoksniuotomis termoizoliacinėmis plokštėmis „RUFAX“, leidžia efektyviai taupyti šilumą, pagerinti patalpų mikroklimato salygas. Tai kompleksinis sprendimas, kuris remiasi daugiamete patirtimi (Europoje daugiau kaip 55 metai) bei pasižymintis geromis šiluminėmis savybėmis,  dideliu mechaniniu atsparumu. Kokybės ir kainos atžvilgiu tai viliojanti alternatyva, minimalus svoris ir patraukli kaina. Sistemos ekonomiškumą nulemia sumažėję stogo įrengimo sąnaudos bei šilumos izoliacijos kaina. Taupoma ne tik įrengiant stogą, bet taip sumažinama denginio, o kartais ir kitų pastato konstrukcinių elementų savikaina. Atsiranda galimybė projektuoti mažesnio pjūvio konstrukcinius elementus.

 Plokštės „RUFAX“ - kompleksinė hidroizoliacijos ir šilumos izoliacijos sistema, t.y. polistireninio putplasčio (EPS 100, EPS 80) plokštės, padengtos tarpinio sluoksnio armuotais bituminiais hidroizoliaciniais lakštais (laminatu), kurie ne tik polistireninio putpasčio plokštes apsaugo nuo ugnies poveikio, bet kartu atlieka ir tarpinio hidroizoliacijos sluoksnio funkcijas (tai galioja tik plokštėms ne mažesnėms kaip 1000 x 2000 mm bei hidroizoliacinio sluoksnio armatūra - stiklūnas ne nažiau kaip 100 g/m2). Plokštės hidroizoliaciniais lakštais gali būti padengtos iš vienos arba dviejų pusių. Hidroizoliacinių lakštų armatūra (tarpinė):

   -   plokščių  „RUFAX“ – stiklūnas 100 g/m2;

   -   plokščių „RUFAX G“ – stiklo audinys, 200 g/m2 .

     Hidroizoliacinio lakšto visas apatinis paviršius (ir lakšto užlaidos, esančios iš dviejų plokštės pusių), padengtas specialiais bituminiais klijais. Plokščių RUFAX matmenys - 1000 X 2000 mm, storis nuo 50 mm iki 200 mm.

     Konstrukciniai sprendimai su sluoksniuotomis termoizoliacinėmis plokštėmis yra universalūs. Gali būti naudojama ir hibridinė izoliacinė sistema, kur šilumos izoliacijos sluoksnis - plokštės “RUFAX” ir kietųjų poliizocianurato (PIR) putų plokštės Kingspan Therma.

    Plokštės „RUFAX“ naudojamos gyvenamųjų, viešosios paskirties ir pramoninių pastatų visų tipų plokščiųjų stogų (eksploatuojamų ir neeksploatuojamų, naujų ir renovuojamų) bei statinių pamatų šiltinimui.

    Stogai su plokštėmis „RUFAX“ bei firmos „VEDAG“ armuotais bituminiais hidroizoliaciniais lakštais – garantija:

 • investuotojui, kad jis turės tvirtą, sandarų, šiltą ir ilgaamžį ( nustatyta, kad polistireninio putplasčio ilgaamžiškumas mažiausiai – 60 metų) stogą su mažiausiomis išlaidomis;
 • projektuotojui – lengvesni techniniai sprendimai;
 • statybininkui – nekenksmingas, lengvas ir greitas darbas.

 Termoizoliacinės plokštės „RUFAX“:

-   efektyvi šilumą izoliuojanti medžiaga (deklaruojamas šilumos laidumo koeficientas: plokštės „RUFAX 100“

    (EPS 100) – 0,035 W/mK,  plokštės „RUFAX 80“ (EPS 80) – 0,037 W/mK);

-  mažas svoris (tankis EPS 100 – 20 kg/m3, EPS80 - 18 kg/ m3);

-   puikios mechaninės savybės. Polistireninio putplasčio stipris gniuždant (kai gaminys deformuojamas 10%)  

    EPS 100 –100 kPa, EPS 80- 80 kPa;

-   polistireninio putplasčio statmenas paviršiui tempiamasis stipris – 100...400 kPa. Tai svarbus rodiklis  

    (atsparumas plėšimui), kuris parodo šilumos izoliacijos pasipriešinimą  atplėšimui, veikiant vėjo ir kitoms

    apkrovoms*;

-   stabilūs matmenys; plokštės nesitraukia – nesusidaro šalčio tilteliai;

-   mažas įgeriamumas (EPS nėra higroskopinis);

-   ilgaamžiškumas (polistireninis putplastis nepūva, nedūlėja, praktiškai nesensta, savo šilumines ir  

    mechanines savybes išlaiko visą pastato eksploatavimo laiką);

-   netirpsta vandenyje, neišskiria tirpių medžiagų, neteršia dirvožemio ir gruntinio vandens; sudėtyje nėra

    formaldehido. EPS nėra radioaktyvus, neskleidžia alfa, beta ir gama spindulių. Tai inertiškas statybos

    produktas, savo sudėtyje neturintis hidrintų chlorfluoranglies junginių (freono), chlorfluoranglies; 

-  nekenksmingos sveikatai; montuojant nereikalingos asmens apsaugos priemonės;

-   nesmilksta, nerusena. Denginiai su sluoksniuotomis termoizoliacinėmis plokštėmis „RUFAX“ tenkina

    degumo klasės BROOF (t1) reikalavimus;

-       paprastas, greitas ir ekonomiškas montavimas (mažos darbo sąnaudos);

-   ekonomija – naudojant termoizoliacines sistemas su plokštėmis RUFAX (RUFAX G), kaštai,susiję su  medžiagomis ir darbo sąnaudomis, – apie 20 - 25 % mažesni, negu naudojant plaušelines medžiagas.

     *Įrengiant plokščiųjų stogų hidroizoliacines dangas, labai svarbi šiluminės izoliacijos savybė – statmenas paviršiui tempiamasis stipris (atsparumas plėšimui), kuris parodo šiluminės izoliacijos pasipriešinimą atplėšimui, veikiant vėjo ir kitoms apkrovoms.

  Plokštės RUFAX (RUFAX G) - ilgaamžis, sandarus, stogas.
Tai - kokybė,  našumas,  rentabilumas, darbo higiena, ekologija.
Polistireninis putplastis ar plaušelinė termoizoliacija?    
Geriausias energijos taupymo sprendimas – pastatų energetinis efektyvumas, naudojant termoizoliacines medžiagas, kurių izoliuojamosios ypatybės nekinta visos eksploatacijos metu ir joms nereikia papildomų išlaidų. Pasirenkant termoizoliacines medžiagas būtina įvertinti ne tik jų šiluminius rodiklius, ilgamžiškumą, ekonominį efektą, bet ir jų poveikį aplinkai bei žmonių sveikatai.
Kokia termoizoliacija yra geriausia? Pasirenkant termoizoliaciją, daugeliui kyla šis klausimas. Geriausia termoizoliacija yra oras, ypač tada, kai yra uždarytas erdvėje ir neturi galimybės judėti.

Rinkoje gausybė termoizoliacinių medžiagų rūšių ir tipų. Kiekvienas gamintojas savo produktą pristato kaip vienintelį bei geriausią, nors produktai turi skirtingas savybes, rodiklius bei skirtingą paskirtį (panaudojimą). Išryškinami konkurento trūkumai, nutylint savo trūkumus, kurių deja, taip pat yra. Vienas pagrindinių uždavinių – parinkimas termoizoliacijos, kuri tenkintų mūsų poreikius.

Polistireninis putplastis ar plaušelinė termoizoliacija?

Į taip suformuluotą klausimą negalimas vienareikšmis atsakymas. Dėl išskirtinumo izoliacinių medžiagų rinkoje, nuo seno vyksta „karas“ tarp plaušelinių medžiagų ir polistirenio putplasčio gamintojų.  Abiejų statybos produktų puikios termoizoliacinės savybės, bet jie nėra universalūs. Abu statybos produktai turi savo privalumus ir trūkumus, abu lygiaverčiai ir abu būtini statyboje. Kad priimti tinkamą sprendimą, būtina susipažinti su abiejų statybos produktų savybėmis ir rodikliais.

Polistireninis putplastis
Privalumai:
- mažas svoris;
- neįgeria drėgmės;
- didelis mechaninis atsparumas;
- lengvai montuojamas; mažesnė broko tikimybė;
- ilgaamžis. Atitvarose tarnauja apie 60metų, neprarasdamas fizinių bei termoizoliacinių savybių;
- biologiškai neutralus;
- nesmilksta ir nerusena;
- pasižymi dideliu ekonašumu.
 
Polistireninis putplastis yra pigesnis už kitas termoizoliacines medžiagas. Šis rodiklis labai svarbus, pasirenkant statybos produktą.

Trūkumai:

- neatsparus aukštoms (artimoms ir virš 100°C) temperatūroms;
- reikia saugoti nuo ilgalaikio tiesioginio saulės spindulių poveikio;
- esant tiesioginiam kontaktui su ugnimi lydosi ir traukiasi, galiausiai ima vangiai degti (pašalinus ugnies šaltinį, degimas liaujasi, nėra lydymosi ir rusenimo);
- trapus.

Plaušelinė termoizoliacija
Privalumai:
- atsparumas chemikalams;
- geros akustinės savybės;
- laidi garams*;
- nedegi
Trūkumai:
- sunki (didelė apkrova);
- mažas mechaninis atsparumas;
- įgeria drėgmę ir dėl to praranda savo termoizoliacines savybes, yra jautri vėjo infiltracijai, kas taip pat menkina termoizoliacines savybes;
- smilksta ir rusena, kas ypač pavojinga plokščių stogų konstrukcijose.
Užgesinus gaisrą, liepsna gali atsirasti praėjus kelioms valandoms;
- montavimo metu dulka, dirgina. Būtinos apsaugos priemonės (pirštinės, respiratoriai, kurių nemėgsta Lietuvos stogdengiai)
- reikia ypač saugoti nuo mechaninių pažeidimų, suspaudimo, nes tai gali bloginti termoizoliacines ir akustines savybes;
- tvirtinimo detalės brangesnės negu polistireniniam putplasčiui;
- žemas ekonašumas.


*Dėl polistireninio putplasčio mažo garų pralaidumo susidarė nuomonė, kad pastatai apšiltinti polistireninio putplasčio plokštėmis "nekvėpuoja". Tai mitas, nes atitinkamos drėgmės palaikymas patalpoje galimas tik ventiliacijos dėka.

Polistireninio putplasčio ir plaušelinės termoizoliacijos rodiklių palyginimas

Rodiklio pavadinimas

Polistireninis putplastis

Plaušelinės termoizoliacija

 

EPS
100

EPS
80

Viršutinis sl.

Apatinis
sl.

Tankis, kg/m3

20

18
130 ÷ 155

 95 ÷ 120

Šilumos laidumo koeficiento deklaruojamoji vertė, λD (W/mK)
0,035

 0,037

0,038

0,037
Stipris gniuždant, kai gaminys deformuojamas 10 %, kPa
100

 80

≥ 50

≥ 30

Degumo klasifikacija (euroklasė)

E

 E

A1

 A1

Stogų degumo klasė

BROOF (t1)


Susipažinus su minėtų statybos produktų rodikliais, privalumais ir trūkumais, aišku kodėl sluoksniuotos termoizoliacinės plokštės „RUFAX“ rekomenduojamos naudoti naujų ir renovuojamų plokščių stogų šiltinimui.
 

Pasirenkant statybos produktus, būtina visada prisiminti, kad vartotojas (naudotojas) pareigojamas gaminį naudoti pagal paskirtį, laikantis gamintojo nurodytų vartojimo ir saugos reikalavimų.


Daugiau informacijos rasite apsilanke : www.rufax.lt